Projekt "Czas na zdrowie"

Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego projektu promującego ideę zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Projekt jest organizowany przez Fundacjię BOŚ „Czas na zdrowie”, który ma na celu rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej właściwego stylu życia z dawką zdrowej zabawy. Konkurs ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku Fundacja stawia na ekologię! Jednym z głównych zadań w tym roku jest upowszechnienie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.

W naszej szkole powstał Zespół „Ekokrasnoludki”, który składa się z 3 uczennic i 6 uczniów:

1. Nataniel Żołnowski
  2. Liliana Dewo
  3. Eliza Kitowska
  4. Seweryn Mielewczyk
  5. Gracjan Gawęcki
  6. Zuzanna Drewing
  7. Franciszek Wierzba
  8. Wiktor Regliński
  9. Jakub Ratowt

Opiekunem grupy została Pani Anna Pajewska.

A.P.

SZKOLNA ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH BUTELEK

Dnia 5.01.2017r. odbyła się w szkole kolejna zbiórka plastikowych butelek. Tym razem uczniowie zebrali 12059 sztuk, co dało 370 kg materiału recyklingowego. Trzecia i ostatnia zbiórka w tym roku szkolnym przewidywana jest na dzień  11.05. Wtedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Zbieracza Butelek ‘2017. Powodzenia J!

Akcja dla Zwierząt

2017 01 03 akcjaOkres świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy intensywnie myśli się o innych, a w szczególności otwierają się serca dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Nasza społeczność szkolna co roku chętnie angażuje się w pomoc czworonożnym przyjaciołom człowieka ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku- Kokoszkach. Udało się zebrać dużo karmy dla kotów i psów oraz 63 zł, za które zakupiono pokarm. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję. Podziękowania składają też pracownicy schroniska i ich podopieczni.

ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły biorą udział w ekologicznych akcjach i zbiórkach surowców wtórnych. Tej jesieni odbyły się dwie zbiórki : jedna dotyczyła plastikowych butelek, a druga makulatury. Butelki udało się zebrać w ilości 19732 szt. , ale do końca roku szkolnego przeprowadzone będą jeszcze dwie zbiórki (w styczniu i w maju), po których wyłonieni zostaną zwycięzcy – Najlepsi Zbieracze. Szkoła uzyskała bardzo ładny wynik w zbiórce makulatury: 1235kg, co dało 197zł. Klasa 3 zebrała 473kg surowca, kl.2a – 463kg, kl.2b - 256 kg, kl. 0a – 25kg, a 0b – 18kg. Na prośbę rodziców w kwietniu zorganizowana zostanie jeszcze jedna zbiórka, po której nastąpi podsumowanie.