Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu

Noc w Szkole - Mały Reporter

    Dnia 10.06.2016r. w Szkole Podstawowej im. REMUSA w Glinczu odbyła się nocka dla klas III. Najpierw p. Grazyna czekała na wszystkie dzieci, które miały przyjść z osobą dorosłą. Potem odbyło się wspólne zebranie, na którym śpiewano, tańczono i robiono kartki (laurki). Uczniowie pokazali mamom wcześniej przygotowaną w parach na zajęciach komputerowych prezentację. Następnie rodzice zamówili pizzę. W tym czasie dzieci zrobiły sobie miejsce do spania i przygotowały stół do kolacji. Pani Ania nałożyła każdemu kawałek pizzy. Po jedzeniu pożegnano rodziców, a dzieci wyszły na dwór pobawić się w różne śmieszne zabawy. Po powrocie do szkoły chłopcy rozmawiali o duchach. Tak się nastraszyli, że, niestety, jeden z nich musiał wrócić do domu. Następnie uczniowie bawili się w chowanego po ciemku z latarką. Potem pani wychowawczyni kazała iść spać. Rano o 6.00 dzieci zrobiły pobudkę i wszystkich obudziły. Zjadły wspólnie śniadanie, po którym odebrały je mamy.

Mały Reporter – Patrycja P. z kl. III

 

Dzień Dziecka - Mały Reporter

     Dnia 1.06.2016r. w szkole w Glinczu hucznie obchodzono Dzień Dziecka. Najpierw cała szkoła była podzielona na 3 części i każda z nich miała do wykonania zadania. Były tańce, zajęcia sportowe, malowanie ścian, film pt. „Piotruś Pan”, dwa przedstawienia (jedno w wykonaniu kl. 1a, drugie  w wykonaniu pań nauczycielek), lody, drożdżówki i pączki. Był też festyn. Panie rozdały każdemu dziecku kupon na batona, watę cukrową lub gofra. Dzieci najbardziej były zadowolone z dmuchanego zamku.

                                                                                                                                               Mały Reporter - Kuba R. z kl. II

   

   Dnia 1.06.2016r. w Szkole Podstawowej im REMUSA w Glinczu obchodzono Dzień Dziecka.  Dzieci musiały wykonać trzy zadania: tańce, zajęcia sportowe i najlepsze zadanie - malowanie postaci na ścianach szkoły. Niektóre dzieci miały pomalowane twarze. W trakcie imprezy Pani pokazała na tablicy prezentację dotyczącą historii Dnia Dziecka. W tym dniu można było obejrzeć bajkę pod tytułem „Piotruś Pan” oraz dwa przedstawienia – jedno o wiośnie w wykonaniu kl. 1a, drugie o Śpiącej Królewnie w wykonaniu nauczycieli. Potem wszystkie dzieci i dorośli wyszli na dwór i zaczęli zjadać różnego rodzaju lody. Następnie rozpoczął się duży Festyn Rodzinny. Pani dyrektor z innymi paniami serdecznie zachęcała do poczęstunku i rozdawała kupony na watę cukrową, gofry i batony.

                                                                                                                                                Mali Reporterzy – Julia K. i Nicolas K. z kl. II  

    Dnia 1.06.2016r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Dziecka. Panie przygotowały dla dzieci wiele zabaw. Podzieliły uczniów na grupy. Były różne zajęcia: tańce, zajęcia sportowe, ozdabianie scian, malowanie twarzy, film pt.: „Piotruś Pan”, pyszne lody, drożdżówki i pączki. Odbyły się dwa przedstawienia – klasy 1a i Pań. Na koniec był duży Festyn Rodzinny. Panie rozdawały kupony na watę cukrową, gofry i batony. Każde dziecko wybrało sobie jeden kupon. Były też grille, popcorny oraz wielkie dmuchane ślizgawki. Każde dziecko było bardzo zadowolone.

                                                                                                                                                Mały Reporter – Patrycja P. z kl. III

Spotkanie z muzykami - Mały Reporter

    Dnia 27.04.2016r do naszej szkoły przyjechały trzy osoby: pan Sebastian, który jest wokalistą zespołu ,,Cree”, pan Kuba - gitarzysta i pan Michał, który gra na harmonijce w zespole ,,Kasa Chorych”. Wychowawczyni klasy 0 przygotowała gitarę z pytaniami. Następnie wybierała uczniów, którzy mieli podejść do gitary i wyciągnąć karteczkę z pytaniem dla gości. Potem pani pokazała uczniom prezentację dotyczącą fundacji Śląskie Hospicjum dla dzieci. Temu Hospicjum pomagają panowie. Dzieci z zerówki zrobiły niespodziankę dla gości, bo zaśpiewały piosenkę z zespołu Cree. Muzycy też zagrali piosenkę dla wszystkich obecnych.

                                                                                                                                      Mały Reporter - Basia N. i Julia K. z kl.2

 

     Dnia 27.04.2016r. przyjechały do naszej szkoły sławne osoby: pan Sebastian – wokalista zespołu „CREE” , pan Kuba - gitarzysta i pan Michał grający na harmonijce w zespole „KASA CHORYCH”. Muzycy odpowiadali na pytania ułożone wcześniej przez dzieci, które pani Wioleta umieściła na strunach gitary. Następnie pokazano dzieciom krótką prezentację dotyczącą fundacji Śląskie hospicjum dla dzieci. Tą fundacje wspierają muzycy. Dzieci zaśpiewały piosenkę z repertuaru zespołu „CREE”. Na koniec uczniowie rozdali panom prezenty i kwiaty, a oni zagrali jedną piosenkę.

                                                                                                                                      Mały Reporter – Zuzia Z. z kl.III

 

Dnia 27.04.2016r. do naszej szkoły przyjechali muzycy. Z zespołu CREE był p. Sebastian - wokalista zespołu, z zespołu KASA CHORYCH był p. Kuba - gitarzysta i p.Michał - gra na harmonijce. Pani Wioleta przygotowała pytania dla sławnych panów. Pytania dotyczyły : czy panowie chodzili do przedszkola, jakiej muzyki słuchają ich synowie, jakie bajki lubili w dzieciństwie i jakie czynności lubią robić, a jakich nie. Po opowieściach była krótka prezentacja dotycząca wspierania przez muzyków fundacji Śląskie Hospicjum dla dzieci. A na koniec panowie dali mały koncert. Wszystkie dzieci były zachwycone, zresztą panie też. Lekcja pokazała, że muzycy nie tylko dają ludziom koncerty, ale też nadzieję.

                                                                                                                                       Mały reporter- Tomek K. z kl.III

Tydzień grzeczności - Mały Reporter

     W dniach 9.05. – 13.05.2016r. w naszej szkole odbył się tydzień grzeczności. Uczniowie wszystkich klas mieli różne zadania. Pierwsze zadanie polegało na tym, żeby zrobić drzewko, na którym miały być przyczepiane listki z napisami, co lubią dzieci w zachowaniu uczniów z klasy i czego nie lubią. Drugie zadanie polegało na odpowiedzi na pytanie jak uczniowie czują się w szkole. Trzecie zadanie polegało na tym, żeby zrobić plakat ze złym zachowaniem, aby wiedzieć czego nie wolno robić. Następnie Pani przeczytała opowiadanie o dziadku, który nauczył chłopca magicznego słowa: proszę. Kolejnym zadaniem było wylosowanie karteczki z napisem klasy, dla której trzeba było zrobić prezent niespodziankę. Potem należało wybrać w każdej klasie króla i królową grzeczności. Piątego dnia odbyło się podsumowanie projektu. Pani Grażyna M. pokazała uczniom prezentację na temat dobrych manier i dobrego zachowania, a pani Iza pokazała krótki filmik, w którym Mali Reporterzy – Patrycja i Jakub zbierają wywiad z dziećmi z zerówki na temat grzeczności. Na koniec każdy król i królowa otrzymali korony i nagrody.

Mali Reporterzy – Patrycja P. i Zuzia Z. z kl. 3

 

Finał zbiórki butelek - Mały Reporter

     Dnia 10.05.2016r. w naszej szkole w Glinczu odbył się finał zbiórki butelek. Niektóre dzieci zebrały ich bardzo dużo. Pani wyłoniła zwycięzcę, którym został Ksawery A. z kl. Ia. Drugie miejsce zajął Seweryn M. z kl. Ib, a trzecie – Kamil H. z zerówki. Na wyróżnienie zasługują też: Marcelina K. (kl. 2), Seweryn Ch. (kl. Ia), Nikola P. (kl. Ia), Paulina Sz. (kl. 2), Konrad L. („0”), Julia K. (kl. 2). Zwycięzcom gratulujemy!

Mali Reporterzy – Nicolas K. i Basia N. z kl.2