Maraton czytelniczy

16_09_biblioteka_obrazek.jpg

MARATON CZYTELNICZY 2017/ 2018 dla klas 3

Zasady:

Dzieci czytają przez cały rok szkolny 6 wybranych pozycji z półki w bibliotece oznaczonej „MARATON CZYTELNICZY” . Podczas czytania prowadzą osobisty zeszyt i robią sobie w nim notatki dotyczące cech głównego bohatera i jego przyjaciół oraz tworzą plan wydarzeń.

W czerwcu zorganizowany zostanie konkurs wiedzy z treści przeczytanych książek .

Zwycięzcy będą nosić tytuł CZYTELNIKA ROKU i otrzymają nagrody.

Zgłoszenia przyjmuję osobiście do 10 października. Wtedy następuje rozpoczęcie maratonu.

Wystawa prac plastycznych dla klasy 1

Zasady:

Proszę, aby Dziecko wraz z Rodzicem przeczytało 9 wybranych pozycji: jedna na miesiąc (nie licząc encyklopedii i atlasów ) i z każdej rozliczyło się w postaci pracy plastycznej, których temat może sobie wybrać .

1. Portret głównego bohatera

2. Mój projekt okładki

3. Najciekawszy fragment w książce

4. Najpiękniejszy krajobraz

5. Najbardziej pouczający moment

Jeśli uda się przeczytać wszystkie 9 książek – Wasze Dziecko otrzyma tytuł

CZYTELNIKA ROKU!        A. Ramza

List do Rodziców

16 09 bibliot obraz

Glincz, 13.09.2017r.

Drodzy Rodzice uczniów Klasy 1

Od dzisiaj Wasze dziecko staje się częścią czytelniczej społeczności w Szkole Podstawowej im. REMUSA w Glinczu. Oznacza to, że może wypożyczać pozycje z naszej szkolnej mini-biblioteki i prosić Was o poczytanie np. do snu…

Nasi pierwszoklasiści nie są jeszcze w stanie samodzielnie czytać, dlatego zwracam się z ogromną prośbą do Mam i Tatusiów aby poświęcili 10 min. dziennie na czytanie. Razem zadbajmy o to, aby nasze dzieci miały od najmłodszych lat zamiłowanie i szacunek do książek.

Na dzieci będę czekać w bibliotece według grafiku , gdzie wybierzemy razem kolejne lektury do czytania wspólnie z rodzicami w jesienne wieczory. Proszę, aby Dziecko wraz z Rodzicem przeczytało 9 wybranych pozycji : jedną na miesiąc (nie licząc encyklopedii i atlasów ) i z każdej rozliczyło się w postaci pracy plastycznej, których temat może sobie wybrać .

1. Portret głównego bohatera

2. Mój projekt okładki

3. Najciekawszy fragment w książce

4. Najpiękniejszy krajobraz

5. Najbardziej pouczający moment

Jeśli uda się przeczytać wszystkie 9 książek – Wasze Dziecko otrzyma tytuł CZYTELNIKA ROKU!

W poprzednim roku szkolnym Dzieci wraz z Rodzicami, każdą wypożyczoną pozycję, owijały w przeźroczyste okładki, ucząc się jednocześnie poszanowania dla książek. Mam nadzieję, że Państwo również postarają się o to zadbać.

Życzę wytrwałości i przyjemnych chwil spędzonych na wspólnym czytaniu.

A. Ramza

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

16_09_bibliot_obraz.jpg

Rok szkolny 2017/18

Dla klasy 1

• gr. B: wtorek od 13.00 (po j. ang.)
  • gr. A: czwartek od 13.00 (po j.ang)

Dla klasy 3a - Poniedziałek od 12.15 (po j.ang)
Dla klasy 3b - Piątek od 12.15 (po w-f)

Harmonogram pracy biblioteki w I semestrze:

15.10 Pasowanie na czytelnika godz.9.45 numery od 1-9

10.15 numery od 9-18

14.11 Klasa 1 oddaje książki owinięte i prace plastyczne

„Portret głównego bohatera”

12.12 Klasa 1 oddaje książki i prace plastyczne

„ Najciekawszy moment w książce”

19.12 Książeczki za złotóweczki – kiermasz książek

16.01 Klasa 1 oddaje książki i prace plastyczne