Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu

 Dzień Seniora
W poniedziałkowe popołudnie 27 stycznia w Szkole Podstawowej im. REMUSA w Glinczu odbył się Dzień Seniora. Gospodarzem uroczystości była sołtys wsi Glincz Pani Izabela Małycha we współpracy z kadrą szkoły.

Wśród gości nie zabrakło Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Witolda Schmidtke oraz Radnego Gminy Żukowo Pana Adama Stromskiego.

Seniorzy zostali gorąco powitani przez gospodarzy uroczystości.  P.o. dyrektora szkoły Izabela Pilch – Schellenberger życzyła Szanownym Gościom, aby  zawsze byli otoczeni miłością, a kiedy zajdzie potrzeba, opieką ze strony najbliższych oraz aby mieli odwagę realizować swoje marzenia, gdyż „marzenia można mieć w każdym wieku”.  Wśród życzeń płynących z serca Pani sołtys Izabeli Małychy  znalazły się życzenia zdrowia, ogromu energii, pociechy z wnuków, jak również  hasło dodające otuchy: „Życie zaczyna się dopiero po 60- ce!”. Wiele ciepłych i pełnych empatii słów i życzeń padło ze strony Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, który niezmiernie ceni seniorów i rozumie ich nierzadko ciężką sytuację. Wspomniał też, że myśli o stworzeniu w urzędzie etatu pełnomocnika d.s. seniora.

       Tego popołudnia seniorzy mogli naprawdę miło spędzić czas przy muzyce na żywo w wykonaniu pana Dariusza Szabuckiego oraz delektując się smacznymi potrawami. Dzieci z Koła Wolontariackiego pod kierunkiem nauczyciela Pani Anny Wiczling uświetniły imprezę przedstawiając Jasełka pt.: „Boże odwiedziny”. Czas mijał w atmosferze wesołych rozmów i …tańców. Spontanicznej zabawie dali się ponieść seniorzy, pracownicy szkoły i uczniowie. I.P.-S.