Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu

Dzień Mojego Zwierzaka
Dnia 04.10.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Mojego Zwierzaka”. Było to ważne wydarzenie dla dzieci, bo w szkolnych murach jako goście pojawili się czworonożni przyjaciele. Uczniowie pochwalili się swoimi pieskami, kotkami, chomikami. Pojawiła się nawet przepiękna kurka i …ślimaki. Wszystkie zwierzątka wykazały się dużą cierpliwością, a nawet prezentowały swoje umiejętności. W czasie spotkania przedstawiona została prezentacja, dzięki której dzieci dowiedziały się, jak należy zajmować się pupilami, na czym polega odpowiedzialność człowieka za stworzenia mieszkające na Ziemi. Pokazano jak wygląda praca inspektorów ds. ochrony zwierząt. Zwrócono szczególną uwagę na odpowiednie traktowanie psów: prawidłowe karmienie, stały dostęp do czystej wody,  jak powinien wyglądać kojec (wielkość, osłona przed czynnikami atmosferycznymi), wyprowadzanie na smyczy, dostęp do psich zabawek. Na koniec zostały zaprezentowane zdjęcia, które wzięły udział w konkursie fotograficznym „Najzabawniejszy zwierzak”. Komisja miała trudne zadanie, gdyż wszystkie zdjęcia pupili były ciekawe i zabawne. Ostatecznie zwycięzcami zostali: I miejsce - Wiktoria Fołta kl. 1, II miejsce – Lena Krauze kl.2, III miejsce – Iga Gozdecka kl. 3 i Wiktor Boniek kl. 3. Laureaci konkursu otrzymali gromkie brawa i nagrody.

 Mam nadzieję, że został osiągnięty cel imprezy, jakim było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, uświadomienie odpowiedzialności człowieka za żywe stworzenia, w szczególności za te, które posiada. Zwierzę, to nie rzecz, ani zabawka , o czym trzeba edukować od najmłodszych lat. Cieszy fakt, że w szkole w Glinczu jest tylu miłośników zwierząt. IP-S